My Own Legacy

Forum naszej ligi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

@My0wnLegacy konto na twitterze naszej ligi.

#1 2016-07-12 04:34:01

Mazi
Komisarz
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 271
WindowsFirefox 47.0

CBA - zasady naszej ligi w jednym miejscu

Zasady ligi „My Own Legacy” w systemie keeper.

Liga składa się z 20 zespołów. W każdym zespole musi znajdować się przez cały okres sezonu minimum 12 zawodników pod stałymi kontraktami (gracze na 10-dniowych umowach nie są tutaj wliczani). Maksymalna ilość zawodników w zespole wynosi 15. Gramy oczywiście na Yahoo!
Gramy na tradycyjnych statystykach w systemie ROTO: FG%, FT%, 3PM, PTS, REB, AST, STL, BLK, TO.
10 zawodników gra, reszta stanowi rezerwę: PG, SG, G, SF, PF, F, C, UTIL, UTIL, UTIL + 5 BENCH.


Próg salary cap wynosi $99 093 000,00.
Punkt APRON – $125 266 000,00 - od tej sumy zależeć będzie wysokość naszego Mid-Level Exeption (MLE).
Dla budżetu poniżej APRON – $8.406.000,00, maksymalnie na dwa lata
Dla budżetu powyżej APRON – $5.192.000,00, maksymalnie na dwa lata
MLE można rozdzielać na kontrakty dla kilku zawodników jak w prawdziwej NBA. Każdy zespół posiada jedno MLE w każdym sezonie. Umowy podpisywane przez MLE, trwają maksymalnie przez dwa lata.
Jeśli wolny agent dostaje takie same oferty MLE od kilku drużyn, to wybiera ofertę od zespołu, który:
1. Ma najmniej zawodników.
2. Zajął wyższe miejsce w poprzednim sezonie.
3. Zajmuje obecnie wyższe miejsce w lidze – obowiązuje tylko w pierwszym sezonie.
Priorytetem jest punkt pierwszy, dopiero w drugiej kolejności obowiązują punkty nr 2 i 3.

Hard cap na sezon 2017/2018 – $130 458 000,00 - tej sumy kontraktów nie wolno nam przekroczyć.

Wolna agentura:
1. Zawodnik wybiera najwyższą ofertę i podpisuje umowę po 48 godzinach od jej zaoferowania.
2. Każdy gracz może zaproponować do 3 ofert jednemu wolnemu agentowi w trakcie wolnej agentury.
3. Pierwsza oferta kontraktu nie może być mniejsza od minimalnego kontraktu dla zawodnika. Tyczy się też kolejnych lat kontraktu.
4. Żaden zespół nie może wyrównać oferty dla wolnego agenta*, może ją tylko przebić o minimum 10% (liczy się cała gwarantowana kwota kontraktu). W przypadku, gdy twoja propozycja kontraktu jest niższa niż 8 milionów/rok, to musisz przebić poprzednią ofertę o 20% zamiast o 10%
*Nie obowiązuje dla umów minimalnych (patrz punkt nr 7), maksymalnych, Bi-Annual oraz MLE.
5. Kontrakty mogą z roku na rok:
a) wzrastać lub maleć o 8% (z prawami Birda),
b) wzrastać lub maleć o 5% (bez praw Birda),
c) nie zmieniać swojej wartości przez cały okres trwania kontraktu.
6. Zawodnicy na pełnych prawach Birda mogą dostać od swojej byłej drużyny czteroletnie kontrakty, natomiast od innych zespołów tylko trzyletnie umowy.
WAŻNE. Czwarty rok kontraktu jest gwarantowany tylko w 25%. W trakcie wolnej agentury tylko 25% czwartego roku bierzemy pod uwagę przy przebijaniu oferty. Pierwsze zabezpiecza gracza w przypadku feralnej umowy, drugie utrudnia podpisywanie zawodników na zbyt korzystnych warunkach dla poprzedniego właściciela, ale zostawia go w uprzywilejowanej pozycji.
7. Jeśli wolny agent dostaje minimalne oferty od kilku drużyn, to wybiera ofertę od zespołu, który:*
a) Zajmuje obecnie wyższe miejsce w lidze – obowiązuje tylko w pierwszym sezonie.
b) Zajął wyższe miejsce w poprzednim sezonie.
c) Posiada najmniej zawodników.
*Priorytet według kolejności podania reguł.
8. Minimalne kontrakty nie mogą przekraczać 2 lat, wliczając opcje zespołu.
9. W trakcie sezonu można zaoferować tylko dwa 10-dniowe kontrakty jednemu wolnemu agentowi.
10. Zespoły posiadające zawodników na 10-dniowych kontraktach, mogą wyrównać ofertę innego zespołu przez 24 godzin od jego podpisania (jak w przypadku RFA). Warunkiem koniecznym jest posiadanie wystarczającego miejsca w budżecie na jego kontrakt. 10-dniowe kontrakty są podpisywane natychmiast, a nie po okresie 24h. Jeśli pojawi się oferta dla wolnego agenta na 10-dniowym kontrakcie w ciągu 24h od jego podpisania, to posiadacz tego zawodnika nie będzie mógł wyrównać oferty. W tym wypadku zaczyna się licytacja jak przy typowym UFA.
11. W trakcie sezonu nie można zaoferować kontraktu wolnemu agentowi, który został przez nas zwolniony z umowy przez okres 3 miesięcy od zwolnienia.
12. Oferty, które są niezgodne z regulaminem będą usuwane.
13. Gracz może cofnąć jedną ofertę kontraktu w przeciągu 47:59h, o ile jego propozycja była pierwszą dla wolnego agenta. Wszystkie przebicia nie podlegają cofnięciu.
14. Podpisane kontrakty niegwarantowane nie są wliczane do budżetu przy składaniu oferty wolnemu agentowi z punktu 14. Gdy nowy wolny agent składa podpis pod kontraktem, a brakuje miejsca w budżecie, wtedy należy je od razu zrobić przez zwolnienie graczy na niegwarantowanych umowach.
15. 3 dni przed startem sezonu każdy zespół może mieć maksymalnie 18 zawodników. Tego dnia ma nastąpić ostateczna selekcja.

Brak możliwości przedłużenia umowy z zawodnikiem przed końcem jego kontraktu.

Gwarantowane umowy zwolnionych zawodników zostają w budżecie.

Niegwarantowane umowy w trakcie sezonu pozostają w budżecie tylko w wypłaconej części.
Wypłaconą pensję liczymy według wzoru: (liczba spotkań rozegranych przez jego zespół w trakcie umowy z nami) / (liczba spotkań jego drużyny do końca sezonu liczona od momentu podpisania umowy) * 100% * pensja.
Przykład.
Posiadamy zawodnika przez 20 spotkań, od 11 meczu jego drużyny, na kontrakcie o wartości 1 miliona. Przy zwolnieniu liczymy jego zalegającą pensje następująco:
(20/72)*100%*1,000,000$=277,000$~ pensji w budżecie

W przypadku wieloletnich podpisów, umowa może być niegwarantowana lub częściowo zagwarantowana w ostatnim roku kontraktu. Dany rok staje się w pełni gwarantowany z początkiem wolnej agentury przed ostatnim rokiem kontraktu.* Jeśli chcemy uniknąć płacenia pensji danemu zawodnikowi, po prostu zwalniamy go przed wolną agenturą.
*Nie dotyczy czwartego roku kontraktu gracza podpisanego na prawach Birda. W tym przypadku kontrakt staje się w pełni gwarantowany po pierwszym spotkaniu jego drużyny w ostatnim roku kontraktu.

Istnieje możliwość rozciągnięcia zalegającej gwarantowanej umowy. „Stretchować” kontrakt można przez okres trwania umowy + max dwa lata. Dozwolone jest maksymalnie jedno rozciągnięcie w tym samym czasie.

Każdy gracz może skorzystać raz z amnestii w trakcie całego okresu zabawy. Jeśli zdarzy się sytuacja, że 20 menadżerów wykorzysta przysługującą im amnestię, komisarz ma prawo do ponownego wręczenia tego prawa wszystkim uczestnikom w kolejnym sezonie.

Draft od przyszłego sezonu

Kontrakty dla rookies od draftu 2017

Pierwsza runda: Pick 1-10 – 1+2(opcje zespołu) + RFA
Pierwsza runda: Pick 11-20 – 1+1(opcja zespołu) + RFA
Druga runda: Pick 21-40 – 1 + RFA

Kontrakty rookies z pierwszej rundy są od razu wliczane do salary przed rynkiem FA. Wynoszą 120% rookie scale.

W każdej rundzie wybieramy spośród graczy, którzy zgłosili się do draftu i nie wycofali przed ostatecznym terminem. W pierwszej rundzie wybieramy zawodników, którzy zostali wybrani w prawdziwym drafcie. W drugiej możemy wybierać z całej puli, która została. W loterii od draftu 2019 będzie brać udział 14 drużyn.

Gwarantowane kontrakty dla graczy wybranych w pierwszej rundzie. W przypadku, gdy zawodnik będzie grać poza NBA, jego kontrakt nie obciąża budżetu zespołu. Zespół zostaje z prawami do takiego zawodnika. Kontrakt wejdzie w życie, gdy zawodnik znajdzie miejsce w swojej drużynie NBA.
Zespół nie ma obowiązku włączać zawodników wybranych w 2 rundzie draftu do składu. Ich kontrakty nie obciążają budżetu. Zespół zachowuje prawa do tych zawodników na okres 2 lat od podpisania przez nich umowy z klubem NBA.*
*Jeśli taki zawodnik rozegra przynajmniej 1330 minuty w swoim pierwszym sezonie, należy podpisać go już po roku lub zrzec się praw do jego osoby. To zastrzeżenie ma na celu zlikwidowanie usypiania dobrych/aktywnych zawodników z gry.
Wysokość kontraktów dla rookies według NBA Rookie Scale http://basketball.realgm.com/nba/info/rookie_scale

Wyjaśnienie cap-holdów skopiowane z @DFNBAPL.

Cap-Hold: via Maciek Kwiatkowski z SzostyGracz.pl "W tej konkretnej kwestii klubu, który usiłuje wyczyścić salary-cap, aby zaoferować kontrakt niezastrzeżonemu wolnemu agentowi innej drużyny, jest to po prostu określona kwota, którą musimy przyjąć, aby zapełnić skład na dwunastu miejscach. Do puli zarobków graczy na kolejny sezon dodaje się wartość „cap-hold” dla wolnych miejsc w składzie. Tak więc, jeśli mamy 6 zawodników to trzeba dodać też sześć „cap-holds”."

Nasz Cap-Hold dla 'domyślnego' gracza będzie wynosić $562,493 na jednego zawodnika (minimalny kontrakt dla rookie w 2017).

Tylko zespół posiadający prawa do zawodnika (tzw. prawa Birda) może przekroczyć salary cap, oferując zawodnikowi kontrakt.

Prawa Birda - posiada zawodnik, który w dwóch ostatnich latach nie był zwalniany z kontraktu. Jeśli był podpisany w trakcie trwania sezonu po 15 grudnia na minimalnej umowie, to jego drugi rok nie może być opcją drużyny. - zabieg, który osłabi wiele ofert 1+1 w ostatnich dniach trwania sezonu. Bez tego mają szanse na zbyt duży upside przy praktycznie żadnym ryzyku.
Zawodnicy wybrani w PIERWSZYM drafcie w rundach 1-8 i/lub są RFA, posiadają prawa Birda.

Jeśli chcemy zachować Prawa Birda do własnego wolnego agenta, musimy w swoim budżecie uwzględnić cap hold danego zawodnika który wynosi:

- Wolny agent, po kontrakcie PIERWSZYM (tym naszym draftowym, rundy 1-8): 150% poprzedniego roku kontraktu.
- Wolny agent, po kontrakcie zaproponowanym w czasie gry, po co najmniej dwuletnim kontrakcie: 150%
- Wolny agent, po trzecim roku ROOKIE kontraktu (w prawdziwej NBA po 4 roku, u nas rookie kontrakty mają 3 lata): 200% poprzedniego kontraktu
- Wolny agent, po pierwszym i drugim roku ROOKIE kontraktu (kontrakty z dalszych picków czyli miejsca 11+): 250% poprzedniego kontraktu
Cap holdy nie obowiązują nas, jeśli nie posiadamy Praw Birda do swojego wolnego agenta.
- Wolny agent z Early Bird - 130% poprzedniego kontraktu
- Wolny agent klubu, który jest w nim poniżej 2 lat (Non-Bird) - 120%. Jeśli klub jest powyżej salary cap, klub nie może zaproponować mu większego kontraktu od cap holdu.

Wyjątki:

Non-Bird Exception - zawodnicy nie posiadający praw Birda, mogą być przedłużani ponad salary cap, za kwotę kontraktu wynoszącą 120% ostatniego roku poprzedniego kontraktu.

Early Bird Exception – dla zawodników z picków 11-40. Mogą być przedłużani ponad salary cap.

Prowizja Arenasa – dotyczy zawodników z Early Bird Exception. Jest nieco zmodyfikowany dla naszych potrzeb z racji krótszych umów. Zespoły, które chcą przechwycić nasze młode talenty po ich kontrakcie rookie, mogą zaoferować zawodnikowi w pierwszym roku kontraktu umowę maksymalnie na poziomie MLE, a dwa kolejne już w wysokości (30M$-MLE), gdzie trzeci rok wynosi 104,1% drugiego roku umowy. - Wytłumaczę to w swoim czasie, w najbliższym sezonie i tak nam się nie przyda.

Trade Exception - gdy gracz powyżej salary cap wymienia zawodnika  w zamian za niższy kontakt(y) i/lub pick(i) w drafcie. Traded Player Exception wynosi  (wartość wymienianego kontraktu - wartość otrzymanego kontraktu). TPE wygasa w momencie użycia w wymianie lub po roku od otrzymania, cokolwiek będzie wcześniej. Należy pamiętać, że gracz poniżej salary cap musi pozostać poniżej tego progu.

Disabled Player Exception - specjalny wyjątek, który może uzyskać zespół przekraczający salary cap, gdy jeden z zawodników odniesie kontuzję, która nie pozwoli zawodnikowi wrócić do gry przed końcem sezonu. W wypadku takiej kontuzji, manager może zwrócić się do komisarza o przyznanie takiego wyjątku. Można ten wyjątek przeznaczyć na: podpisanie kontraktu z wolnym agentem - TYLKO 1-roczny kontrakt (bez żadnych opcji) w wysokości 50% kontraktu kontuzjowanego zawodnika LUB wymianę za jednego zawodnika W OSTATNIM ROKU KONTRAKTU (licząc wszystkie opcje*, można dodawać picki do wymiany) który zarabia nie więcej niż 50% kontraktu kontuzjowanego zawodnika plus 100.000$ lub wartość MLE dla teamów < APRON plus 100.000$ - cokolwiek jest mniejsze (czyli maksymalnie 5.628 mln$).
O DPE mozna ubiegać do 15 Stycznia. Uzyskane DPE wygasa w momencie podpisania nowego zawodnika lub zawodnik kontuzjowany jest wymieniony lub wróci do drużyny do 15 marca - cokolwiek nastąpi szybciej. Jeśli ten sam zawodnik będzie kontuzjowany w kolejnym sezonie, manager może wystąpić o DPE w kolejnych rozgrywkach. DPE można uzyskać jeśli zawodnik odniósł kontuzje będąc w drużynie managera, który o DPE występuje.

BI-ANNUAL Exception – tak jak w NBA. Maksymalnie dwuletnia umowa, może być rozdzielony na kilku graczy, może rosnąć i maleć o 5%.

Minimum Player Salary Exception - Wszelkie kontrakty minimalne mogą mieć wartość "zerową" w wymianie np. Drużyna powyżej salary cap może wymienić pick w drafcie za minimalny kontrakt i tym samym podnieść swój budżet bez potrzeby korzystania z innych wyjątków.

Rookie Exception – zespół może podpisać swojego rookie, będąc powyżej salary cap.

Reinstatement – U nas trochę inaczej niż w NBA. Wszyscy zbanowani zawodnicy za dragi, alkohol itp. mają gwarantowany tylko obecny/nadchodzący, jeśli jesteśmy w offseason, rok kontraktu + 50% pozostałej części umowy.

Kontrakty zawodników, którzy doznają poważnego uszczerbku na zdrowiu, wykluczającego ich dalszą karierę zawodniczą, mogą być unieważnione bez konsekwencji za zgodą komisarza. Taka sama sytuacja dotyczy graczy, którzy zejdą przed wcześnie z tego świata.

Wyrównać ofertę może zespół w przypadku swojego zastrzeżonego, wolnego agenta (RFA) po upływie 48h od ostatniej oferty. Ma na to 24 godziny. Zespół posiadający RFA, wystawia wolnemu agentowi Qualifying Offer w wysokości podanej w konkretnym roku kontraktu, podanym w rookie salary scale. Jeśli oferta ta nie zostanie przebita, zawodnik podpisuje taki jednoroczny kontrakt i po sezonie jest niezastrzeżonym wolnym agentem. Naturalnie oferta QO może zostać przebita przez 'właściciela' zawodnika.


Maksymalne kontrakty:

Dla zawodnika który w lidze jest od MAKSIMUM 6 sezonów = maksymalnie 25% salary cap (23,500,000$).
Dla zawodnika który w lidze jest od 7 do 9 sezonów = maksymalnie 30% salary cap (28,200,000$).
Dla zawodnika który w lidze jest minimum 10 sezonów = maksymalnie 35% salary cap (32,900,000$).

Kolejne kontrakty zawodników +10 sezonów: maksymalna wartość pierwszego roku nowego kontraktu wynosi 105% wartości ostatniego roku - poprzedniego kontraktu.
Przy ofertach o takiej samej wysokości dla zawodników - procedura jak w punkcie 7 dla wolnej agentury. Oczywiście 4letni max od swojej drużyny jest równoznaczny z podpisaniem wolnego agenta z zespołem, który posiada do niego prawa.

Pamiętamy, że liczymy lata w lidze zawodnika według prawdziwej NBA. Dotyczy to umów maksymalnych jak i minimalnych.

Wymiany:

Komisarz ligi ma prawo skierować daną wymianę pod głosowanie całości ligi w ciągu 24h od chwili umieszczenia zaakceptowanej przez obie drużyny wymiany na forum. Po tym okresie, lub wcześniejszym zaakceptowaniu wymiany można przeprowadzać wymianę w grze. Oczywiście picków nie będziemy mogli uwzględnić na żadnym z portali, dlatego wymiany przeprowadzamy na forum. Do 24h po wymianie, podpisaniu wolnego agenta, gracze muszą wprowadzić zmiany na stronie swojej drużyny.

Sign and trade - zawodnik podpisuje kontrakt z obecnym zespołem (może na prawach Birda - jeśli dotyczy) i zostaje wymieniony do innego zespołu. W ofercie dla zawodnika piszemy szczegóły wymiany. Każda stron wymiany musi potwierdzić jej wiarygodność przed upływem 24 godzin. Gdy w ciągu 24h oferta nie zostanie przebita, wymiana zachodzi według standardowej procedury.

W przypadku zawodników RFA, procedura Sign&Trade może wyglądać nieco inaczej. Klub posiadający prawa do zawodnika, ma prawo wyrównać ofertę, a także może złożyć propozycję wymiany stronie, której kontrakt został zaakceptowany. Mają 48 godzin od zaakceptowania umowy na dogadanie warunków wymiany.

Wolni agenci podpisani w offseason/w trakcie sezonu nie mogą być przedmiotem wymiany do 15 grudnia tego samego roku lub do miesiąca po podpisaniu umowy (co wypadnie później, nie dotyczy procedury sign-and-trade).


Po pierwszym drafcie, a później na bieżąco będzie prowadzona baza danych. Zawarte w niej informacje będą dotyczyć wszystkich drużyn, draftów oraz pobocznych rzeczy, które ułatwią funkcjonowanie ligi.

Kary:

W przypadku niestosowania się do zasad, musi powstać system punktów karnych.
Mam nadzieję, że nie będą potrzebne, a w przypadku marginalnych odchyleń od normy, nie będą konieczne do zastosowania.

Karne punkty za nierozegrane mecze dla drużyn tankujących.

W każdym zespole może wydarzyć się plaga kontuzji, ale po to mamy do dyspozycji zawodników FA, aby łatać pechowe dziury.
Do rozegrania jest 820 spotkań na wszystkich pozycjach. Nie będzie żadnych konsekwencji wobec zespołów, które zmieszczą się w limicie 40 nierozegranych spotkań. Za każde kolejne 10, zespół zostanie ukarany dwoma punktami karnymi.
41-50 – 2 punkt karny; 51-60 – 4 punkty; itd.

Punkty karne nie obowiązują czołówki.

Nierozegrane spotkania to największa plaga keepera. Gracze często, wręcz chamsko, specjalnie nie wystawiają składu, aby tylko spaść w tabeli i zająć korzystniejsze miejsce w przyszłorocznym drafcie. Tutaj nie będzie taryfy ulgowej. 

UWAGA! Zespoły mogą wypaść z loterii, a nie tylko przesunąć się w niej w dół. Jeśli po doliczeniu punktów karnych, zespół znalazłby się wyżej w tabeli od zespołu, który oryginalnie był wyżej, to zamieniają się miejscami.

W razie niejasności, pomocy czy uwag do zasad ligi piszcie tutaj lub na twitterze. Na wszystko odpowiem w miarę możliwości i czasu.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
deathrunforlife - kopernika28 - pogadanki - myrmidons167 - mooncraft