My Own Legacy

Forum naszej ligi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

@My0wnLegacy konto na twitterze naszej ligi.

#1 2017-12-11 20:32:56

dominikkdz
General Manager
Dołączył: 2017-09-02
Liczba postów: 74
AndroidChrome 62.0.3202.84

Wymiana Suns - Nets

Suns dostają:

F Aaron Gordon
F/C Domantas Sabonis

Nets dostają:

F Brandon Ingram
F Jabari Parker
2 runda Nets '18
Prawa do Jawuna Evansa

Witamy nową GM w lidze [dblpt])

Offline

#2 2017-12-11 21:05:43

marta_ate
General Manager
Dołączył: 2017-12-05
Liczba postów: 2
MacintoshSafari 604.1

Odp: Wymiana Suns - Nets

Niech się dzieje!
Potwierdzam wymianę.

Offline

#3 2017-12-12 11:44:44

Mazi
Komisarz
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 271
WindowsFirefox 57.0

Odp: Wymiana Suns - Nets

Deal.

Offline

#4 2017-12-12 16:24:39

Wooden
General Manager
Dołączył: 2016-07-14
Liczba postów: 215
Windows 7Chrome 62.0.3202.94

Odp: Wymiana Suns - Nets

Świetna wymiana, serio.
Póki Mazi nie zamknie tematu, korzystam z szansy, żeby się wypowiedzieć.

Boogie Cousins w tym sezonie 10 per game, 6 w Totals, kontrakt 22mln + 22mln u nas.
Aaron Gordon w tym sezonie 25 per game, 21 w Totals, kontrakt 6mln + RFA.
Boogie 27 lat.
Gordon 22 lata.
Boogie w wieku Aarona Gordona 70 per game.
Ilość wizyt Boogiego w karierze w Top25 Totals: 1 - w zeszłym roku był 18, w tym roku jest druga.
Ilość wizyt  Aarona Gordona w top25 Totals: 0 - w tym roku jest pierwsza.
Ilość kategorii na które pozytywnie, neutralnie i negatywnie wpływa:
Boogie 6-1-2 (center nie dający FG).
Gordon 6-3-0 (nie psuje żadnej kategorii)
Ilość rozegranych spotkań w ostatnich 3 sezonach:
Gordon - 205
Boogie - 196
Gordon - franchise player Magic, pewna przyszłość w perspektywie najbliższych 4-5 lat.
Boogie - nikt nie wie co z nim będzie po zakończeniu tego sezonu - kończy mu się kontrakt.
Long term, w dynastii, zwłaszcza w perspektywie drużyny tankującej:
Aaron Gordon >> DeMarcus Cousins

Co dostają Nets za lepszego Gordona?
2nd Nets 2018 i prawa do Jawuna Evansa - bez komentarza, każdy wie ile to warte
Jabari Parker - gracz bazujący na atletyzmie, który jest już po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych w obu kolanach, łącznie 152 rozegrane spotkania w  3 ostatnich sezonach, jedna wizyta w Top100 per game (54 rok temu). Kontrakt 10 mln + 10 mln, wiek 23 lata.
Brandon Ingram - flirtujący z Top200 gracz, z upsidem w top150. Trudno powiedzieć kim będzie, jeśli jesteś fanem Lakers, to może masz go i w top100 na przyszłość, obiektywnie patrząc, gość jest mocno Wigginsowy w fantasy, także w tym, że naraz psuje FG, FT i TO. Jego tegoroczne 200 miejsce per game to career-high. Kontrakt 6 mln + RFA, wiek 20 lat.

Co dostali Bucks za Boogiego?
1. Patrick Beverley - gracz bazujący na defensywnym atletyzmie, po kilku mniejszych kontuzjach, teraz przeszedł mikrozłamania na uszkodzonej części chrząstki - jeśli ktoś chce informacje szczegółowe na czym to polega, sam miałem to robione 2 tygodnie temu (To nie przypadek Grega Odena, który przyniósł złą sławę temu zabiegowi.) Łącznie 194 rozegrane spotkania w 3 ostatnich sezonach, od 5 lat nie opuszcza Top100 per game, najwyżej 60 rok temu. 4 letni kontrakt wart średnio 8 mln rocznie, 29 lat.
2. Jonathan Isaac - W swoim pierwszym sezonie 140 per game, chwilowo kontuzjowany. Prognozuj go gdzie chcesz, ja mam go bardzo wysoko. Kontrakt 2,8 mln + 3,3 mln + RFA, 20 lat.
3. Marcin Gortat - Od lat w Top100 per game. W Totals po 3 kolejnych latach w top33 (najwyżej 23 w 14/15) rok temu był dopiero 55, w tym roku 98. Kontrakt 6 mln + Bird, wiek 34 lata, FILLER.
4. Norman Powell - ok 18 min na mecz w karierze, raptem Top200 gracz per game póki co, kandydat do breakoutu w większych minutach. Kontrakt 6,5 mln + 6,5 mln + Bird, 24 lata.
5. DeAndre Bembry - 9.8 min na mecz w zeszłym sezonie, w tym 17.7 min. Gracz tankującej, stawiającej na młodych i rozwijającej skrzydłowych Atlanty. Każdy może indywidualnie ocenić potencjał. Według mnie, przez wpływ na wiele kategorii, ma sufit w Top100 kwestia indywidualna. Kontrakt 1,3 + 1,4 mln + Bird, 23 lata.

Za lepszego long term dla drużyny tankującej gracza Nets dostają dość wyraźnie uboższy pakiet niż Bucks.
Jednak jeden deal został zawetowany a drugi nie.
Czemu, argumenty Komisarza:
1) Bucks dostawali szrot według Komisarza, patrz wyżej
2) Szajmann się nie wypowiedział: Szajmann polubił post z wymianą, pod którą dyskusja została dość szybko zresztą zamknięta, GMka Nets napisała: "Niech się dzieje!
Potwierdzam wymianę."
3) Argument z Kosim. Pomny doświadczeń z naszą legendą, przypomnę, dodajemy nowego gracza, który od razu robi wymiany, wszystkie raczej dla siebie niekorzystne, bez żadnej kontroli, (o co zresztą wtedy apeluję od pewnego momentu do Komisarza, oferując wręcz pomoc w postaci przejęcia kulejącej drużyny lub oddania picków aby sytuację dało się wyprostować), Komisarz postanawia narzucić kontrolę nad wymianami. Wszystkim GMom, bo teraz wie lepiej od nich co dla nich dobre. W konsekwencji określa moją wymianę z ogranym w tej lidze od początku i mniej aktywnym niż w zeszłym sezonie Szajmannem, wymianą zbyt podobną do pierwszej wymiany Kosiego, (za Lowrego, skomentowaną przez Kosiego "Idziemu ku nowej lepszej przyszłości   #ThunderUP:) i przez to wetuje. Natomiast wymiana nowej GMki Nets, która swoim pierwszym ruchem oddaje swojego najlepszego, fantastycznie rokującego gracza, za pakiet dwóch wątpliwych zawodników (i komentuje to: "Niech się dzieje!") jest puszczona lakonicznym "Deal".
4) Aktywność Szajmanna. Jego brak aktywności w tym sezonie, oznacza, że wykazujący aktywność i dużo lepiej ustawiający po kątem tankowania drużynę ruch, jest zły, gdyż aktywność po okresie nieaktywności i apelowaniu o aktywność jest podejrzana i zła, to musi być aktywność, która się podoba Komisarzowi.

Dodam tylko na koniec, że po otrzymanym wecie pod dealem Boogie - mój pakiet, przepytałem kilkanaście osób grających w tej lidze. Zadna z nich sama nie głosowałaby za zawetowaniem tamtej wymiany. Tak samo jest z pewnością i teraz. Tego argumentu jednak Komisarz nie przyswoił, bo nie wykazał nawet na tyle szacunku do mnie, żeby przeczytać co do niego wysłałem, już nie mówiąc o zniżaniu się do odpowiedzi. Nie mogłem też tego od razu opublikować, gdyż dyskusja pod tamtą wymianą zapobiegliwie została zamknięta, żeby przypadkiem nikt nie zdążył się wypowiedzieć. 

Przecież to jest kurwa szczyt hipokryzji.
Pozdrawiam serdecznie,
Psujący tę ligę okropnie,
Wasz Wooden

PS. Przepraszam Marta i Dominik, deal mi się ogólnie podoba, jeśli Ty (Marta) masz indywidualną ocenę Jabariego i Ingrama tak wysoką, że jesteś gotowa oddać nawet Gordona, powinnaś mieć jak najbardziej prawo to zrobić. W ogóle nie chodzi mi o waszą wymianę, tylko o przeokropną hipokryzję.

Ostatnio edytowany przez Wooden (2017-12-12 16:35:57)

Offline

#5 2017-12-12 16:34:24

dedoel
Komisarz
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 104
MacintoshSafari 604.3.5

Odp: Wymiana Suns - Nets

Też mi się ten deal osobiście nie podoba, Woodena tak samo mi się nie podobał. Może powinniśmy jakoś przerzucić bardziej głosowanie nad wymianami na większą grupę? Jeśli będzie x wet to blokujemy wymianę? Chodzi o dobro nas wszystkich, by bardziej doświadczeni gracze nie rozbierali drużyn jak to miało miejsce np z Thundem latem.

Offline

#6 2017-12-12 16:44:41

dominikkdz
General Manager
Dołączył: 2017-09-02
Liczba postów: 74
AndroidChrome 62.0.3202.84

Odp: Wymiana Suns - Nets

Problem z takim głosowaniem może być taki, że dane jednostki po prostu wetować wymiany które mogą pośrednio zadziałać na ich niekorzyść.

Osobiście jednak jestem zdania, że i Woodena deal powinien przejść. Bądź co bądź, dwie osoby się dogadały i kropka. Zaś co do aktywności szajmanna, to ja sam z nim negocjowałem jeszcze w przed dniem wymiany Woodena, więc ta kwestia jest relatywnie dyskusyjna.

A co do mojego dealu, różnica pomiędzy Martą, a poprzednim GMem OKC, jest taka, iż w tym przypadku mamy ogarniętą osobę, a nie kogoś kto co godzinę zmienia stan zespołu. Powyższy deal był męczony parę dni, a nie zrobiony z kaprysu, jak to było w przypadku OKC. Ocenę tego, kto wygrywa pozostawiam już osobistym odczuciom [dblpt])

PS też jestem pierwszoroczniakiem w tej zabawie [dblpt])

Ostatnio edytowany przez dominikkdz (2017-12-12 16:46:28)

Offline

#7 2017-12-12 17:02:47

pawexm
General Manager
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 40
WindowsChrome 62.0.3202.94

Odp: Wymiana Suns - Nets

Wiadomo, że prawo weta przez komisarza jest zrobione po to, żeby wyeliminować wymiany, które zniszczą zespół, którego potem nikt już nie będzie chciał przejąć (#KosiMyśliciel). Osobiście nie jestem w pełni zwolennikiem takiego rozwiązania, bo 1) każdy GM ma swoją osobistą ocenę zawodnika/potencjału zawodnika, 2) weto komisarza jest w 100% działaniem uznaniowym (to się łączy z punktem 1, czyli osobistą oceną danego dealu).

W moim odczuciu, weto nie powinno być równoznaczne ze wskazaniem, że któraś strona przegrała tą wymianę. To, że ktoś wygrał/przegrał, jest myślę faktem (a raczej opinią, bo każdy myśli inaczej) w większości trade'ów, bo rzadko można doprowadzić do sytuacji, że trade jest w 100% równy. Wymiany przytoczone przez Woodena są być może takimi, że na pierwszy rzut oka widać, kto je wygrał, ale według mnie nie przekraczają granicy "to jest kompletnie bez sensu dla jednej ze stron". To nie ta sama sytuacja co z Kosutem, który w jeden dzień robił 3 wymiany i w każdej zmieniał koncepcję drużyny (walka o mistrzostwo, tankowanie, znowu walka, aż w końcu został bez zawodników i bez picków).

Jeśli chodzi o propozycję Dedoela, byłbym osobiście za, choć wkraczamy tu niebezpiecznie w teren wzajemnego zaufania (tj. nie chcemy, żeby nasz rywal w walce o mistrzostwo się wzmocnił, więc blokujemy tą wymianę). Być może rozwiązaniem byłoby to, że w pierwszej kolejności komisarz wyraża "zaniepokojenie" taką wymianą, po czym skierowuje weto pod głosowanie. I tu przydałby się już jakiś porządny próg, żeby wyeliminować działanie "dla własnej korzyści".

Offline

#8 2017-12-12 18:47:09

Wooden
General Manager
Dołączył: 2016-07-14
Liczba postów: 215
AndroidChrome 62.0.3202.84

Odp: Wymiana Suns - Nets

Jedna rzecz: Absolutnie nie jestem za wetowaniem tej wymiany. Chodzi mi o hipokryzję, podwójne standardy i nadmiar kontroli.
Uważam że powinniśmy ufać GMom i przy braku złej woli wymiany powinny być kasowane tylko przy wadach regulaminowych. Nie ma co chronić początkujących bo nauka to często zbieranie po dupie.
Prosty przykład to właśnie Dawid. Dawida JJ naciął pięknie kradnąc mu kozacki pick za nie rokującego wtedy KCP. Oddał wtedy nr 1 pick (skończył niżej wiem) za gościa który wtedy ssał w roto a wyróżniał się tylko tym że Dawid go lubił. A teraz spójrzmy na skład Dawida. Kozacki. Widać że dużo się na tym nauczył.

WAŻNE: Zapobieganiem problemów typu Kosi nie jest jakaś chora kontrola bo nikt nie gwarantuje że Komisarz jest mądrzejszy (lub mniej mądry jeśli o to chodzi) od któregokolwiek z graczy. Jeśli deale mają być wybiórczo akceptowane na podstawie indywidualnej oceny jednej osoby to ta liga nie ma sensu bo indywidualnych opinii jest tu 20 i na tym polega fantasy. Różnimy się w wycenie graczy, mamy różne strategie i lubimy różne zespoły. Dzięki temu możliwe są wymiany itd.
Stąd moja wcześniejsza deklaracja o odejściu.
Gwarantem braku takich cyrków jak z Kosim jest nie wzmożona kontrola, a dodawanie do ligi doświadczonych graczy zamiast niezrównoważonych debili. On nie męczył tylko swoimi dealami a właściwie wszystkim co robił. To dało się przewidzieć patrząc po jego Twitterze i braku rekomendacji.
Tyle ode mnie

Ostatnio edytowany przez Wooden (2017-12-12 18:49:47)

Offline

#9 2017-12-12 19:23:38

Hermman
General Manager
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 127
WindowsFirefox 57.0

Odp: Wymiana Suns - Nets

No to ja wtrącę coś od siebie.

Temat Kosi.
To był wyjątkowy nie ogarnięty gość w fantasy. Już mi coś śmierdziało gdy przyszedł do ligi i za Goberta mi zaoferował 2rd pick. Pomyślałem , ok może mu się 2 z 1 walnęła, zdarza się. Niestety to był dobry prognostyk jego fatalnych późniejszych decyzji. Jeśli miały iść weta to w tamtym przypadku nadawały się idealnie do tego ale wymiany były puszczane i moim zdaniem to było złe dla ligi i dla Thunder bo w drużynie został Wiggins bez żadnego 1rd picku. Tak to zostało spierdolone.

Wymiana Woodena.
Nie będę ukrywał że mamy ze sobą dobry kontakt i prawie codziennie wymieniamy się jakimiś spostrzeżeniami na temat fantasy, potencjalnych wymian i gdy mówił mi że negocjuje DMC byłem ciekaw co wymyślił. Gdy wrzucił na forum pierwsze co pomyślałem: "Kurwa, ty potrafisz zrobić tak wymianę że zgarniasz fajnego topowego gościa" Tylko podczas tej wymiany oddał głębie składu w graczach Beverley, Gortat i Isaaca który nie przypadkiem został wybrany z pickiem 6. Nie byłem pewny czy Wooden się wzmocnił podczas tej wymiany bo do tego momentu nie miał kim zapełniać slotów, po pozyskaniu DMC stracił ostatnie resztki głębi jakie miał. Padło weto i byłem w szoku, napisałem też swoje zdanie no i temat został zamknięty...

Głosowanie
Sprawa jest prosta. Jak głosowanie odbywało się na yahoo to tzw chuji będzie dużo bo pomyślą "ja dam mu więcej niż Ty". Proponowałbym głosowanie wymian publicznie na forum jeśli będzie któryś z 20 GM będzie miał problem z jakąś wymianą. Niech napisze , każdy będzie mógł się wypowiedzieć na 20 GM jeśli wymiana uzyska 7 głosów weto (ponad 33%) wymiana zostaje wstrzymana.


Twitter: @HermmanM
Email: hermman891@gmail.com

Offline

#10 2017-12-12 20:13:31

Mazi
Komisarz
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 271
WindowsFirefox 57.0

Odp: Wymiana Suns - Nets

Do dyskusji o wecie zapraszam tutaj.
http://www.myownlegacy.mojeforum.net/vi … 1557#p1557

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
sussyrpg - aezclan - teczowe-motylki - foxycraft - piezzocristal