My Own Legacy

Forum naszej ligi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

@My0wnLegacy konto na twitterze naszej ligi.

#1 2017-12-12 20:12:28

Mazi
Komisarz
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 271
WindowsFirefox 57.0

Weto

Ostatnio bardzo gorący temat, więc wypadałoby porozmawiać o nim w odpowiednim miejscu, a nie zaśmiecać pozostałe wątki na forum.

Na początek napiszę, że weto komisarza jak i głosowanie całej ligi zostaną jako opcje, które mogą zablokować bardzo nierówne wymiany. Może nieco zmienić się formuła jak będą wyglądać w przyszłości. Zacząłem się już nad tym zastanawiać, ale chętnie usłyszę propozycje.

Po drugie, jeśli ktoś stawia znak zapytania przy mojej dobrej wierze w stan ligi lub uważa, że mogę korzystać z weta na korzyść własnej drużyny, uspokajam. Od przyszłego sezonu jest szansa, że nie będę grał w lidze, a jedynie pełnił funkcje komisarza. Wiąże się to z małymi problemami na Y!, ale są do rozwiązania przy wyborze zastępcy komisarza, który zapanuje nad ligą na Yahoo lub po prostu zmniejszy się rozmiar ligi do 19 drużyn. Zawodnicy zespołu, który straci GMa, wchodziliby wtedy na rynek FA po zakończeniu obecnych umów.

Od siebie dodam jeszcze, że oddawanie wszystkiego pod głosowanie całości ligi nie jest najlepszym rozwiązaniem. Większość z nas zna się od lat, gramy w wielu ligach, rozmawiamy ze sobą na co dzień na tt jak i poza nim i powstały pewne przyjaźnie, że tak to nazwę. Nie sądzę, abyśmy głosowali w 100% obiektywnie, gdyż relacje mogłyby się popsuć, jeśli głosowanie będzie nieanonimowe (patrz przykład woodena, dla którego stałem się wrogiem #1, nazywa mnie hipokrytą po jednej zablokowanej wymianie i fochnął na tyle, że odszedł z ligi). Rozumiem żal za deprecjonowanie jego zawodników, ale z drugiej strony pojawiło się podkoloryzowanie ich wartości, więc nie czuję tutaj żadnej skruchy, Podjąłem decyzję, z którą się nie zgadza. Trudno.

Offline

#2 2017-12-12 21:27:20

Wooden
General Manager
Dołączył: 2016-07-14
Liczba postów: 215
Windows 7Chrome 62.0.3202.94

Odp: Weto

Znakomity nie odnoszący się do argumentów post.
Dałeś radę napisać w temacie tekst i nawet słowem nie odnieść się do podanych argumentów.
1) Nie jesteś żadnym wrogiem, doceniam pracę jaką włożyłeś w ligę, poza selekcją GMów (dwa fuckupy tego lata) i sporadycznym olewaniem uczestników ligi (zamknięcia wątków w trakcie dyskusji np) i teraz nagle autorytarnąi niezrozumiałą oceną wymian. Uważam, że fantastycznie organizacyjnie prowadziłeś MyOwn (tegoroczny offseason czy pomysł na bazę danych choćby). Doceniam dobre relacje, które mieliśmy, ale jak ktoś robi coś źle, to to mówię.
2) O co ja się wkurwiam:
- ciągle nie umiesz uargumentować swojego weta w rozsądny sposób
- napisałem, że odchodzę z ligi, w sytuacji braku możliwości rozmowy z Tobą. Prywatnie czy publicznie. Nie czytanie czyichś wiadomości to nie szanowanie czasu drugiej osoby. Zamknięcie tematu, w celu zamknięcia ust też innym to także objaw braku szacunku. Jeśli robi to Komisarz to świadczy, że ma w dupie uczestnika ligi. Po co uczestnik ma grać w lidze kiedy Komisarz ma go w dupie?
- w sytuacji kiedy Ty decydujesz o wartości moich graczy i dajesz weto w wymianie, której weta prawdopodobnie nikt inny w tej lidze by nie dał, nie daje mi szansy na realizowanie taktyki. Jak napisałem w samym wątku wymiany, nie ma szans, żebyś zrobił głosowanie i by poszła decyzja o wecie w tym przypadku. Teraz jestem tego tym bardziej pewien, odkąd rozmawiałem z kilkunastoma biorącymi w zabawie udział ludźmi o tym. Pozyskałem konkretnych graczy w offseason, żeby przeprowadzić potem z ich udziałem wymiany. Pozyskałem w drafcie Fultza, Foxa i Isaaca, żeby móc pozyskać za nich gwiazdy. Podpisałem Bembrego, McCawa, Powella i Beverleya po to, żeby ich później zdealować w pakietach z pierwszą trójką za gwiazdy. To kwestia mojej oceny ich potencjału i tego jak sam oceniłem, że inni wycenią ich potencjał w grudniu. Twoja ocena tych graczy oznacza, że mimo, że to możliwe, bo dobrze dokonałem oceny, nie zrealizuję taktyki, bo wiesz lepiej niż moi partnerzy w negocjacjach, jak dobrzy są Ci gracze i czego kto tu potrzebuje.
- nazywam Cię hipokrytą, po tym jak zablokowałeś mój deal z Szajmannem a puściłeś deal Nets z Suns. Jeśli chcesz decydować o innych zespołach, bo wiesz od nich lepiej co dobre, to rób to chociaż na jasnych zasadach. Nikt tu nie wierzy, że gdybym to ja dał taką ofertę za Gordona to być to puścił. To mam na myśli mówiąc po podwójnych standardach. Pozwoliłeś na deal long term lepszego gracza, na lepszym kontrakcie za gorszą ofertę. Kropka. Równocześnie porównując naszą wymianę do dealu Kosiego, zamiast tej, która... a z resztą dokładnie to opisałem w poście, który najwyraźniej ponownie olałeś.
- fochować to się mogą dzieci. Patrząc na powyższe, nie pozostawiłeś mi wyjścia. To kwestia szacunku do samego siebie.
- podjąłeś decyzję, z którą nie ja się nie zgadzam, a nikt się nie zgadza. Nie umiesz jej obronić, ale trwasz w niej, bo możesz, jako, że jesteś Komisarzem. Trudno.

Ostatnio edytowany przez Wooden (2017-12-12 21:30:54)

Offline

#3 2017-12-12 21:46:37

jjmirowski
General Manager
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 124
WindowsFirefox 57.0

Odp: Weto

Abstahując od tematu weta na chwilę....Idźcie na piwo, wyjaśnijcie sprawę i przywróćcie Woodena do ligi. Proste.

#FreeWooden

Offline

#4 2017-12-12 22:10:09

Mazi
Komisarz
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 271
WindowsFirefox 57.0

Odp: Weto

Temat dotyczy weta, nie konkretnej wymiany. Napisałem w twojej wymianie, czemu nie przeszła. Wartość graczy według mnie była rażąco odbiegła od siebie + Nie wydaje mi się, że oddawanie graczy od 2 do 4 setki to "poświęcanie głębi", gdy zwalniasz miejsce kontuzjowanego gracza i spokojnie zbierzesz z FA graczy prezentujących poziom Bembry'ego. A teraz wróćmy do tematu.

Offline

#5 2017-12-12 22:20:44

Wooden
General Manager
Dołączył: 2016-07-14
Liczba postów: 215
Windows 7Chrome 62.0.3202.94

Odp: Weto

Mazi napisał/a:

Temat dotyczy weta, nie konkretnej wymiany. Napisałem w twojej wymianie, czemu nie przeszła. Wartość graczy według mnie była rażąco odbiegła od siebie + Nie wydaje mi się, że oddawanie graczy od 2 do 4 setki to "poświęcanie głębi", gdy zwalniasz miejsce kontuzjowanego gracza i spokojnie zbierzesz z FA graczy prezentujących poziom Bembry'ego. A teraz wróćmy do tematu.

Czyli:
- nie odpowiadasz w dyskusji prywatnej
- zamykasz możliwość dyskusji pod właściwą wymianą
- nie odnosisz się do podanych argumentów (Jeśli ktoś udowodnił że wymiana była lepsza od puszczonej, najprościej dowód olać)
- streszczając: "mam Cię Wooden w dupie i Twoje wcześniejsze zaangażowanie w ligę"
- oraz: "Mam w dupie 9 osób które poprzez polubienie Twojego postu na Twitterze lub poprzez udział w dyskusji wyraziło jasno swoje zdanie"
- A teraz wróćmy do tematu

PS(edit) Pisząc merytoryczny, bardzo mocno uargumentowany tekst, myślę że dałem szansę nam obu wyjść z całej sytuacji z twarzą. Tak podchodząc do sprawy plujesz na wyciągniętą przeze mnie rękę.

Ostatnio edytowany przez Wooden (2017-12-12 22:57:57)

Offline

#6 2017-12-13 00:06:08

Mazi
Komisarz
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 271
WindowsFirefox 57.0

Odp: Weto

Nie odpowiadałem na PW, ponieważ nie będę odpowiadał na agresywne wiadomości lub zaczepki. Tylko tyle. A temat został zamknięty, gdyż zakończyłeś przygodę z ligą, więc po co miałbyś się jeszcze udzielać?

Offline

#7 2017-12-13 00:33:21

Wooden
General Manager
Dołączył: 2016-07-14
Liczba postów: 215
Windows 7Chrome 62.0.3202.94

Odp: Weto

Robię print screeny tego tematu, mam nadzieję że pozostali ludzie widzą jak szanujesz uczestników ligi.
PS. Kłamiesz. Każdemu zainteresowanemu udostępnię screeny moich "agresywnych wiadomości", żeby zobaczył, że kłamiesz. Wrzuciłbym tutaj, ale zwyczajnie nie umiem.

Offline

#8 2017-12-13 00:38:08

Mazi
Komisarz
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 271
WindowsFirefox 57.0

Odp: Weto

Proszę bardzo. Baw się, ale już nie tutaj.

Offline

#9 2017-12-13 03:29:12

KUz
General Manager
Dołączył: 2017-08-22
Liczba postów: 28
AndroidChrome 62.0.3202.84

Odp: Weto

Ciekawy jestem Mazi co mówiłeś o Davidzie Sternie, gdy zablokował wymianę CP3 do Lakers.

Pozdrawiam [dblpt])

Ostatnio edytowany przez KUz (2017-12-13 03:29:34)

Offline

#10 2017-12-13 14:07:11

dedoel
Komisarz
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 104
MacintoshSafari 604.3.5

Odp: Weto

Jeśli jakaś ogólna opcja weta to na pewno nie na yahoo, gdzie można kliknąć i po sprawie. Może tylko gdy komisarz wyrazi swoje niezadowolenie, to wtedy jakieś ogólne głosowanie?

Im dłużej nad tym myślę to jednak wydaje mi się, że tak jak jest - jest ok. Największy problem to mieć w swoich szeregach zaangażowanych ludzi, a co zrobią ze swoją drużyną to już ich problem, jeśli będą potrafić pociągnać dalej swoje decyzje.

Offline

#11 2017-12-13 17:02:12

Mazi
Komisarz
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 271
WindowsFirefox 57.0

Odp: Weto

KUz napisał/a:

Ciekawy jestem Mazi co mówiłeś o Davidzie Sternie, gdy zablokował wymianę CP3 do Lakers.

Pozdrawiam [dblpt])

Byłem bardzo niezadowolony. Musiałem zrobić własną ligę, aby CP3 w końcu trafił na swoje miejsce.

Wiadomość dodana po 08 min 58 s:

dedoel napisał/a:

Jeśli jakaś ogólna opcja weta to na pewno nie na yahoo, gdzie można kliknąć i po sprawie. Może tylko gdy komisarz wyrazi swoje niezadowolenie, to wtedy jakieś ogólne głosowanie?

Na Y! odpada. Myślę nad innym nośnikiem do ankiet/głosowań, gdzie głos każdego byłby anonimowy, a czas na głos wynosiłby w granicach 7 dni. Dyskusję dalej prowadzilibyśmy w wątku wymiany, a głosowanie odbywałoby się po usłyszeniu dwóch stron sporu. Chociaż ramy czasowe tutaj są do uzgodnienia i pewnie nie byłyby sztywne, ponieważ przy wymianach przesuniętych w czasie czy przed sezonem to nie problem, tak w środku RS każdy mecz się liczy. Można byłoby to rozwiązać w taki sposób, aby żadna wymiana nie była przeprowadzona natychmiastowo tylko właśnie po 7 dniach. Nikogo nie zaskoczy odwlekanie jego wymiany, a przez te 7 dni będzie czas na dyskusje i ewentualne protesty.

Offline

#12 2017-12-14 00:50:27

KUz
General Manager
Dołączył: 2017-08-22
Liczba postów: 28
MacintoshChrome 63.0.3239.84

Odp: Weto

Prowadziłem już tą dyskusję w innej lidze fantasy, ale kurwa. Po co nam weto? Rozumiem skrajne sytuacje jak te z Kosim, ale od tego jest komisarz, żeby do tych sytuacji a) nie doprowadzać b) jak najszybciej na nie reagować. Nikt nie miał pretensji do wymian z Kosim bo? Bo przesyłał mu pewnie swoje oferty i liczył, że sam go wychuja (been there done that). Ty też go zresztą Mazi po części wychujałeś wyciągając Walla za dwóch 30+latków.

Tutaj nagle leci pretensja w stronę Woodena, bo wygrał (na ten moment!) jakąś wymianę.  No i co z tego? Niech inni menedżerowie zakasują rękawy i wygrywają swoje wymiany. W prawdziwej NBA też nie brakuje Davidów Khanów i innych idiotów, którzy robią rzeczy nie śniące się filozofom, ale jednak tworzą w ten sposób urok tej ligi.

IMO jeśli nie ma żadnego podejrzenia, że Szajman (do którego masz pretensje o nieaktywność w momencie, w którym stał się aktywny...) się Woodenowi podłożył (a chyba nie ma?) cała ta afera jest wyjęta z dupy. W mojej krótkiej karierze w tej lidze widziałem co najmniej kilka gorszych wymian i nie rozumiem przypierdalania się akurat do tej [dblpt])

Chyba, że oczywiście chcemy sobie stworzyć jakąś iluzję utopii, która nigdzie w koszykarskim świecie nie istnieje. Spytaj Woodena, przecież chłopak za dwie operacje nie będzie mógł chodzić. 

Szczerze liczę na odwrócenie całej tej sytuacji i decyzji.

(Piszę po alkoholu, więc chaotycznie. Z góry przepraszam).

Offline

#13 2017-12-14 22:28:09

mikolajdymek
General Manager
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 27
WindowsChrome 62.0.3202.94

Odp: Weto

Nie znam się więc się wypowiem. Podobnie jak Krzysiek uważam, że jakiekolwiek veto jest zbędne w tej lidze. Każdy swój rozum ma, każdy też ma plan na swoją drużynę. W wymianie zawsze bierze udział co najmniej dwóch graczy i to jak oceniają wartość zawodników i jaki mają plan na grę to tylko i wyłącznie ich sprawa.

Co do dealu Woodena, to mając Cousinsa w składzie wziąłbym z pocałowaniem ręki to co za niego dawał. Oczywiście wszystko zależy od tego kto co chce osiągnąć. W krótkiej perspektywie oddanie DMC może nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale to jest liga dynastyczna i trzeba myśleć przyszłościowo. Gwiazda za talent to normalna rzecz, nie tylko w ligach fantasy. Dlatego nawet by mi nie przyszło do głowy pruć się o ten deal. Oczywiście wkurwiałbym się, że Wooden zrobił kolejną wymianę i myślałbym czemu znowu jest taka zajebista.

Przykro mi, że Maciek nie jest już w naszej lidze, bo lubię grać z zawodnikami, których szanuję. Jeśli chcemy mieć dobry poziom to nie możemy od tak puszczać takich dobrych graczy (Top 3 w Polsce, zaraz za mną i yuuzkiem xD). Na pewno dogram ten sezon do końca, ale będę się poważnie zastanawiał czy chcę to ciągnąć dalej jeśli będziemy mieć takie kwasy w lidze.

Pozdrawiam.

Offline

#14 2017-12-16 22:10:44

Iga
General Manager
Dołączył: 2016-07-14
Liczba postów: 35
Windows 8.1Firefox 57.0

Odp: Weto

Ja też bym puściła tę wymianę, miałam dużo gorsze oferty wymian proponowane całkiem poważnie i to chyba od gm-a i jego planów zależy na co się zgadza. Jak mi Wooden proponował Gortata za Kristapsa to się uśmiałam, ale jakby mi dał coś więcej to bym się zastanowiła, bo w tej chwili zastanawiam się czy Kristaps rozegra cały sezon kiedykolwiek, a na pewno trzeba będzie mu dać duży kontrakt. I z boku to może wyglądać inaczej, ale skoro Szajman taką decyzję podjął, to widocznie jakoś mu się to kalkulowało.
I mam nadzieję, że nie odbierzesz tego Mazi personalnie i się nie zniechęcisz, bo uważam, że świetnie się sprawdzasz w swojej roli, doceniam to, że zawsze jesteś chętny do pomocy, do podpowiedzi, udzielasz wyczerpujących odpowiedzi na pytania i to, że w tej lidze tak fajnie się gra jest w ogromnej mierze właśnie Twoją zasługą. Ale Wooden chyba został tutaj skrzywdzony i bardzo szkoda, bo nie dość, że jest w to po prostu dobry, to jeszcze bardzo aktywny, co napędza nieco ruch w lidze. Przecież on proponuje miliard wymian w miesiąc i już głowa GM-ów w tym, żeby je dobrze ocenić. I wydaje mi się, że nieco tutaj przesadziłeś z interwencją..

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
fwcommunity - miamirpg - husaria - sidehc - temida