My Own Legacy

Forum naszej ligi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

@My0wnLegacy konto na twitterze naszej ligi.

#1 2016-08-23 14:43:00

Mazi
Komisarz
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 271
WindowsFirefox 48.0

Zmiana kolejności draftu?

Nie ukrywam, że tradycyjny snake nie jest idealnym rozwiązaniem, ale z braku innych pomysłów i waszego sprzeciwu taki draft widnieje w CBA. Już po rozlosowaniu kolejności, przeczytałem w innej lidze znacznie ciekawszy pomysł rozwiązania tego problemu (nie ukrywajmy, że topX graczy i tak będzie mieć łatwiej, ale to jest kwestia szczęścia). Nie decydowałem się na żadną zmianę samodzielnie, bo nie wiedziałem, jak zareagują na nią osoby z wyższymi pickami. Jednak liczba głosów za zmianą przybywa i postanowiłem coś z tym zrobić. I tak wzorem tejże ligi proponuję zmianę także i u nas.

Zmianie kolejności podlegają rundy 3-14 i tak z tradycyjnego ABABAB itd. przeszlibyśmy na ABBABABA itd. gdzie:
A - rundy w kolejności od 1-20
B - rundy kolejności od 20-1
Runda 15 pozostałaby bez zmian.

Poddaję ją pod głosowanie i chciałbym, aby każdy odpowiedział jak najszybciej. Zmiana przejdzie, jeśli większość ligi zagłosuje za. Osobiście jestem na tak, bo faktycznie odwrócona kolejność w 15 rundzie niewiele pomaga dalszym pickom, ale każdy z Was może mieć swoje zdanie.

Czy chcecie zostawić obecną formułę, czy jesteście za zmianą dla wyrównania poziomu?

  1. Ma zostać jak jest.(głosów 8 [50%])

    50%

  2. Chcę zmianę na ABBABABABABA itd.(głosów 8 [50%])

    50%

Ilość głosów: 16

Poll is closed

Offline

#2 2016-08-23 14:56:03

wyszedlem
General Manager
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 68
MacintoshUnknown

Odp: Zmiana kolejności draftu?

Trzeba było ustalać nowe prawo przed sezonem. Mozemy sie na przyszły rok tak umówić. Jak wszyscy wiedza próbowałem handlować #2 i wtedy kwestia trzeciej rundy była dosc istotna, a teraz nagle sie pokrzywdzonym przypomniało ze sa pokrzywdzeni.

Offline

#3 2016-08-23 14:57:17

Wooden
General Manager
Dołączył: 2016-07-14
Liczba postów: 215
Windows 7Chrome 52.0.2743.116

Odp: Zmiana kolejności draftu?

A) Przecież cały czas możesz przehandlować 2, bo każdy kto ją chciał, chciał Townsa [dblpt])
B) To nie będzie "na przyszły sezon" bo to dynastia i dostajesz mega przewagę na lata
C) To uczciwe rozwiązanie, które poprawi atrakcyjność ligi i szkoda że się nie pojawiło przed początkiem draftu, wtedy nie byłoby gadania
D) Ja jestem mocno za zmianą, mimo że to niewiele dla mnie akurat zmienia bo jestem w tym felernym środku stawki.

Ostatnio edytowany przez Wooden (2016-08-23 15:02:25)

Offline

#4 2016-08-23 14:57:27

michal_ko
General Manager
Dołączył: 2016-07-14
Liczba postów: 20
AndroidChrome 51.0.2704.81

Odp: Zmiana kolejności draftu?

Zmiana przed następnym sezonem byłaby ok. Teraz bez zmian.

Offline

#5 2016-08-23 15:02:01

Mazi
Komisarz
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 271
WindowsFirefox 48.0

Odp: Zmiana kolejności draftu?

W przyszłym roku już masz normalny draft. [dblpt])
Rozumiem osoby z topu, bo nie chcą tracić swojej dużej przewagi. Nikt wcześniej nie miał zażaleń do CBA, draftu (nie wiem, ile osób tak naprawdę to przeczytało...), więc też średnio mi się podoba zmiana, ale zagłosowałem dla "dobra ligi".

Offline

#6 2016-08-23 15:24:46

Hermman
General Manager
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 127
WindowsFirefox 47.0

Odp: Zmiana kolejności draftu?

Mimo 7 picku zagłosowałem za zmianą formuły draftu dla lepszej ZABAWY bo o to w tym chodzi. Szkoda, że raczej to nie przejdzie.


Twitter: @HermmanM
Email: hermman891@gmail.com

Offline

#7 2016-08-23 15:39:43

Wooden
General Manager
Dołączył: 2016-07-14
Liczba postów: 215
Windows 7Chrome 52.0.2743.116

Odp: Zmiana kolejności draftu?

Mam jeszcze taką myśl, to było pierwsze o czym zresztą pisałem do Maziego:
Rozumiem że taka zamiana, mimo że cały czas faworyzuje Top10 losowania może być ciężka do przyjęcia.
Może zamiast tego zmienić dużo delikatniej czyli nie tak jak teraz jest głosowane:
ABBABABABABABAB
Tylko zamiast tego na:
ABBAABABABABABB
To de facto oznacza że zamiast teraz głosowanej zmiany kolejności w wielu rundach, robimy zmianę kolejności tylko w rundach 3 i 4, (zmiana w 15 jest w CBA już teraz)
To niewielka ingerencja, a wyraźnie poprawia sytuację graczy z drugiej dziesiątki losowania, jednocześnie cały czas gwarantując dużą przewagę szczęściarzom z Top10.
Co wy na to?

Offline

#8 2016-08-23 15:46:37

wyszedlem
General Manager
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 68
MacintoshUnknown

Odp: Zmiana kolejności draftu?

Dla mnie jest jedno ważne.
Nie zmieniajmy zasad gry podczas gry.
Bo to poprostu jest niesmaczne, destabilizujace i nieprofesjonalne.
Oczywiście moim zdaniem i dotyczy to całego CBA, a nie tylko spraw draftu.

Offline

#9 2016-08-23 16:26:59

Mazi
Komisarz
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 271
WindowsFirefox 48.0

Odp: Zmiana kolejności draftu?

wyszedlem napisał/a:

Dla mnie jest jedno ważne.
Nie zmieniajmy zasad gry podczas gry.
Bo to poprostu jest niesmaczne, destabilizujace i nieprofesjonalne.
Oczywiście moim zdaniem i dotyczy to całego CBA, a nie tylko spraw draftu.

To prawda, ale widzisz. Zabawa się zaczęła i dopiero niektórzy zaczęli wgryzać się w CBA.
Nikt Cię tutaj do niczego nie przymusza. To była propozycja, a nie odgórne polecenie, do którego masz się przyporządkować.  Nie podoba się wielu osobom, więc nie będę naciskać za jej wprowadzeniem i umrze szybką śmiercią naturalną. Nie musisz tego traktować jak ataku na twój honor lub próbę oszustwa.
Myślałem, że skoro mamy pierwszą rundę i wybranych samych elitarnych graczy, to chociaż weźmiecie to pod uwagę. Przemyślicie +/-, ale myliłem się. A tekstów o powtórzeniu draftu, bo jesteś poszkodowany mając KATa, jeśli cokolwiek zostanie zmienione, nie spodziewałem się. 

Jeszcze 2-3 głosy na obecny draft i zapomnimy o sprawie, bo przy bilansie 11-9 za zmianą podejrzewam, że kłótnia dopiero rozgorzeje.

Offline

#10 2016-08-23 17:16:41

mikolajdymek
General Manager
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 27
AndroidChrome 52.0.2743.98

Odp: Zmiana kolejności draftu?

Ja głosowałem za, ale dajmy sobie już z tym spokój, bo widzę, że niektórzy traktują to jak sprawę życia i śmierci. Ludzie, to tylko zabawa [sred])

Offline

#11 2016-08-23 19:13:21

Iga
General Manager
Dołączył: 2016-07-14
Liczba postów: 35
Windows 8.1Firefox 47.0

Odp: Zmiana kolejności draftu?

Strasznie się spinasz @wyszedlem.
Raz, chciałeś handlować pickiem ale chyba nikt nie wiedział za co, bo rzuciłeś hasło i później zero odzewu.
Dwa, gra się niby zaczęła, ale tak naprawdę wybrało 9 osób i zmiana nie ma żadnego wpływu na ich wybory, o w tej rundzie wybierasz najlepszych możliwych graczy i jestem pewna, że tych samych 9 zawodników byłoby wybranych niezależnie od formatu draftu. 
A trzy, że nie pokrzywdzeni się oburzyli, tylko @wooden to zauważył i zaproponował zmianę która mogłaby nieco wyrównać szanse i wpłynąć na fajniejszą rozgrywkę, nikt z dolnych miejsc się o to ani nie kłócił ani nie walczył.

Mi to jest tak naprawdę obojętne, trochę słabo mieć taką niską pozycję przy dynastii, no ale nie zamierzam się na pewno o to spinać, tym bardziej że to koszykówka i nikt z nas nie wie jak to za 2 lata będzie wyglądało. Ale tak jak pisało kilka osób wyżej - to tylko zabawa i dziwię się, że niektórzy aż tak poważnie to traktują, bo to nie jest żadne większe oszustwo czy mega zmiana w środku rozgrywki.

Offline

#12 2016-08-23 19:27:24

Mazi
Komisarz
Dołączył: 2016-07-12
Liczba postów: 271
WindowsFirefox 48.0

Odp: Zmiana kolejności draftu?

Mamy 16 głosów w ankiecie + 2 na tt. Wynik 9:9. Zmiany więc nie będzie i lecimy dalej.
Wywiązała się naprawdę słaba atmosfera, a to przecież była tylko propozycja, którą jak widać, szybko odrzuciliśmy.
Mam nadzieję, że w przyszłości nie będzie podobnych dziecinad na tt.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
heart-of-ukraine - bnakpylife - zlomiarze - testtest99 - forum-organizcji